• Wyprzedaż!
  • Obecnie brak na stanie
  • The Kashubs, Pomerania and Gdańsk

The Kashubs, Pomerania and Gdańsk

23,81 zł
Cena nie uległa zmianie

tłum. Tomasz Wicherkiewicz

Książka adresowana do anglojęzycznych rodaków, których potomkowie z różnych powodówopuścili Kaszuby i odnaleźli swój dom, swoje „miejsce na ziemi” w Ameryce, Australii, Nowe Zelandii, Anglii, czy w innych częściach świata.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Książka adresowana do anglojęzycznych rodaków, których potomkowie z różnych powodówopuścili Kaszuby i odnaleźli swój dom, swoje „miejsce na ziemi” w Ameryce, Australii, Nowe Zelandii, Anglii, czy w innych częściach świata. Jest pierwszym takim zjawiskiem na rynku wydawniczym w XXI wieku. To owoc poszukiwań i pracy autora, ale także przyjaźni i współpracy Instytutu Kaszubskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Elbląskiej Uczelni Humanistycznej. Fragmenty książki były już publikowane w różnorodnych opracowaniach dotyczących historii, kultury, tradycji Kaszub. Teraz zostały zebrane, dopracowane i poszerzone tworząc swoistą mitologię tego pięknego i niezwykle interesującego regionu.


Indeks : 159 978-83-7467-166-8

Opis:

Format:
14x20cm
Język:
angielski
Liczba stron:
272
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2005

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Rozłazino oraz Dzięcielec, Jeżewo, Nawcz, Łówcz Górny i Redystowo
  • Obecnie brak na stanie
Rozłazino oraz Dzięcielec, Jeżewo, Nawcz, Łówcz...

Rozłazino oraz Dzięcielec, Jeżewo, Nawcz, Łówcz Górny i Redystowo. Historia kaszubskich wsi od pradziejów do współczesności - napisana przystępnym językiem monografia historyczna przedstawia w zwięzłej formie dzieje Rozłazina i rozłazińskiej parafii leżących dziś w granicach powiatu wejherowskiego i gminy Łęczyce.

Cena 46,67 zł
Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda...

Z Austrii na Kaszuby. Korespondencja Ferdinanda Neureitera do literatów i regionalistów kaszubskich to druga część edycji poświęconej bogatej korespondencji, jaką przez lata prowadził znany i ceniony w kręgach kaszubskich pisarzy, intelektualistów, a także regionalistów pasjonat kultury, literatury i języka Kaszubów – Ferdinand Neureiter.

Cena 56,19 zł
Banino, Miszewo, Pępowo, Rębiechowo. Dzieje dramatyczne i piękne
  • Obecnie brak na stanie
Banino, Miszewo, Pępowo, Rębiechowo. Dzieje...

Monografia Banina, Miszewa, Pępowa i Rębiechowa autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego. Poza informacjami związanymi z historią tych miejscowości i zasłużonymi mieszkańcami, w książce zawarto sporo wspomnień oraz archiwalnych zdjęć.

Cena 37,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio