• Obecnie brak na stanie

Studia nad społeczeństwem województwa pomorskiego Prus Królewskich

109,52 zł
Cena nie uległa zmianie

Nakładem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku ukazała się książka prof. Zygmunta Szultki Studia nad społeczeństwem województwa pomorskiego Prus Królewskich ze szczególnym uwzględnieniem ludności kaszubskiej (XVI-XVIII wiek). Jest to 12 numer serii wydawniczej Biblioteka Kaszubska. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

To niezwykłe studium, które w znaczący sposób poszerza naszą dotychczasową wiedzę o Kaszubach, mieszkańcach Prus Królewskich od XVI do XVIII wieku. O wyjątkowości dzieła Zygmunta Szultki świadczy dogłębne spojrzenie autora na to, jaki wpływ na mieszkańców Pomorza, szczególnie Kaszubów miała reformacja, konflikty zbrojne, zmiany gospodarcze, ruchy migracyjne, napływ sąsiednich nacji i wreszcie jak te procesy przekładały się na kaszubską wielowymiarową tożsamość w badanym okresie. Monografia naukowa ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Marszałków województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Koordynacją procesu wydawniczego zajął się pracownik naszego Muzeum dr Michał Hinc.

Tekst. M. H.

Indeks : 087 9788366052949

Opis:

Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Format:
18x25cm
Język:
polski
Liczba stron:
314
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2021

Specyficzne kody :

Produkty w tej samej kategorii:

Z dziejów kurkowego bractwa strzeleckiego w...

Ze wstępu:

"Dzieje Kurkowego Bractw Strzeleckiego w Kościerzynie" sięgają połowy XIX w. jednak nie doczekały się do tej pory nawet fragmenttarycznego opracowania. Na wydane tejże publikacji zdecydowano się z kilku powodów. Najważniejszym impulsem niewątpliwie było powołanie kościerskiego bractwa oraz uroczyste otwarcie Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica"."

Cena 17,14 zł
Nieustraszeni 66. Kaszubski Pułk Piechoty im....

66 Kaszubski Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego powstał w pierwszej połowie października 1919 roku w Poznaniu. Kadrę wydzieliły pułki Toruński i Grudziądzki. Wszystkie wymienione oddziały wchodziły w skład formującej się w tym czasie Pomorskiej Dywizji Strzelców. Skład osobowy pułku był jednolity. Zarówno kadra, jak i szeregowi pochodzili z Kaszub i Pomorza.

Cena 57,14 zł
Proszarki, celebrytki i święte. Gdańskie herstorie

Bohaterkami tej książki są gdańszczanki. Niektóre z nich znamy z imienia i nazwiska, jak Annę Renatę Breyne, Almę Richter czy Johannę Schopenhauer. Inne możemy poznać jedynie zbiorowo jako członkinie grup społecznych: zakonnic, służących, proszarek czy położnych.

Cena 37,14 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio