Kaszuby - Pomorze na tle Słowiańszczyzny

37,14 zł
Cena nie uległa zmianie

Nakładem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku ukazała się drukiem książka Kaszuby – Pomorze na tle Słowiańszczyzny. Historia, kultura, język. Jest to publikacja naukowa zredagowana przez Adama Lubockiego, przy udziale innych pracowników Muzeum, m.in.  Romana Drzeżdżona, Justyny Grabowskiej-Szmelc, Michała Hinca, Anny Kąkol, Mateusza Klebby, Mateusza Szuby. W jej skład wchodzi 11 artykułów i 2 teksty źródłowe dotyczące różnych zagadnień związanych z Kaszubami/Pomorzem lub Słowiańszczyzną. Każdy zainteresowany historią lub kulturą Słowian i Kaszubów znajdzie tu coś dla siebie. Artykuły są w języku polskim, jednakże język kaszubski pojawił się m.in. w spisie treści i streszczeniach.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Starą Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi we Wejrowie i Kaszëbsczégò Institutu we Gduńskù wëszła smarą ksążka „Kaszuby – Pomorze na tle Słowiańszczyzny. Historia, kultura, język”. Je to nôùkòwô pùblikacjô zredagòwónô bez Adama Lubòcczégò, z ùdzélã jinëch robòtników Mùzeùm, m.jin. Rómana Drzéżdżona, Justinë Grabòwsczi-Szmelc, Michała Hinca, Anë Kąkòl, Mateùsza Klebbë, Mateùsza Szubë. W ji skłôd wchôdô 11 artiklów i 2 zdrzódłowé tekstë tikającé sã rozmajitëch sprawów sparłãczonëch z Kaszëbama/Pòmòrzã abò Słowianizną. Kòżdi zajinteresowóny historią abò kùlturą Słowianów i Kaszëbów naléze tuwò cos dlô sebie. Artikle są pò pòlskù, równak kaszëbsczi jãzëk je m.jin. w spisënkù zamkłoscë i abstraktach.

Indeks : 080 9788366052918

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
326
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Miejsce i rok wydania:
2021

Specyficzne kody :

Produkty w tej samej kategorii:

Strajki szkolne w gminie Sierakowice w latach...

"..Strajki szkolne zakończyły się niepowodzeniem. Nie doprowadziły także na Kaszubach, w tym gminie Sierakowice do powrotu nauczania religii w języku polskim, a  jego konsekwencje dla strajkujących uczniów i ich rodziców były bardzo bolesne. Jeszcze bardziej pogłębiły podziały między Polakami (Kaszubami) a Niemcami oraz katolikami a ewangelikami, utrudniając czy wręcz uniemożliwiając porozumienie między nimi. Jednak z polskiej perspektywy miały też pozytywne skutki..."

Cena 19,05 zł
Studia nad społeczeństwem województwa...
  • Obecnie brak na stanie
Studia nad społeczeństwem województwa...

Nakładem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku ukazała się książka prof. Zygmunta Szultki Studia nad społeczeństwem województwa pomorskiego Prus Królewskich ze szczególnym uwzględnieniem ludności kaszubskiej (XVI-XVIII wiek). Jest to 12 numer serii wydawniczej Biblioteka Kaszubska. 

Cena 109,52 zł
Kutry o czerwonych żaglach
Kutry o czerwonych żaglach - Augustyn Necel
 
Powieść ta po raz pierwszy ukazała się w 1955 roku i stała się sukcesem literackim, którego ponad pięćdziesięcioletni debiutant się nie spodziewał. Augustyn Necel, wnikliwy obserwator życia Kaszubów, kronikarz spod rozewskiej blizy – jak napisał o nim Franciszek Fenikowski, to pisarz zajmujący w kaszubskiej literaturze miejsce szczególne. Jego Kutry o czerwonych żaglach, których głównym bohaterem jest Franek Gojka to bogate źródło wiedzy dla etnografów, historyków, literatów o kaszubskich rybakach, zwyczajach, po prostu życiu...

 

Cena 28,57 zł
Domek Młynarzy i inne gdańskie różności
  • Obecnie brak na stanie
Domek Młynarzy i inne gdańskie różności

Piąty zbiór felietonów autora – publikowanych regularnie w lokalnym dodatku „Gazety Wyborczej” – odkrywa tajemnice nie tylko tytułowego Domku Młynarzy, lecz także innych skarbów Gdańska. Zajrzymy na pierwszy dworzec kolejowy, zwiedzimy wszystkie ratusze, poznamy tajemnice płyt grobowych w kościele Mariackim oraz dowiemy się, gdzie znajdował się Bastion Piaskowy. 

Cena 28,57 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio