- Obecnie brak na stanie
Książka, która trafiła do Czytelników z okazji 150-tej rocznicy osadnictwa kaszubskiego w Ontario jest kolejną taką monografią w literaturze polskiej.
Drugie wydanie pierwszego tomu serii (poprawione i uzupełnione, m.in. o indeks geograficzny) przedstawiającej historię Kaszubów na tle historii całego Pomorza. Nowoczesne ujęcie tematu pióra nestora polskiej historiografii dostarczyło czytelnikom interesujące i wciągające opracowanie dziejów kaszubskiego średniowiecza.
Pierwszy tom z planowanej serii przedstawiającej historię Kaszubów na tle historii całego Pomorza. Nowoczesne ujęcie tematu pióra nestora polskiej historiografii dostarczyło czytelnikom interesujące i wciągające opracowanie dziejów kaszubskiego średniowiecza.
Rozdzielenie części narracyjnej od erudycyjnej pozwala na łatwą lekturę tego jak najbardziej naukowego dzieła. Autor wychodząc od głębokiego średniowiecza przedstawia historię mieszkańców Pomorza-Kaszubów. Próbuje odpowiedzieć na pytanie skąd przybyli, jak żyli i jakie wydarzenia spowodowały, że przestali być jedynymi mieszkańcami Pomorza.
Książka, która trafiła do Czytelników z okazji 150-tej rocznicy osadnictwa kaszubskiego w Ontario jest kolejną taką monografią w literaturze polskiej.
ZESTAW zawiera 3 obrzerne tomy:
Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Monografia
Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Katalog część 1
Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza Wschodniego - Katalog część 2
Tekst oryginalny sprawdzony z rękopisem Autora
Biblioteka Pisarzy Kaszubskich t. 5
Wstęp: Józef Borzyszkowski, Adela Kuik-Kalinowska, Jerzy Treder
Opracowanie i przypisy: Jerzy Treder
Jak odżywał Mickiewiczowski Śmiełów
Bogato ilustrowana „Historia Kaszubów” to pierwsza publikacja z serii, poruszająca zagadnienia związane z dziejami Kaszubów do czasów współczesnych.
Zamysł wydania książki poświęconej wybitnemu mieszkańcowi Kościerzyny. "Inotna" to pseudomin Antoniego Przytarskiego.
Wspomnienia Pana Antoniego ukazywały się w kilku odcinkach, w regionalnej gazecie "Życie Kaszub" jako "Żywa historia podporucznika Antoniego Przytarskiego".
W roku obchodów 100-lecia powrotu Pomorza do Polski przypominamy niniejszym tomem postać profesora Romana Wapińskiego i jego artykuły związane z świętowaną rocznicą oraz problematyką obecności naszego przymorskiego kraju w Rzeczypospolitej.