- Obecnie brak na stanie

Kolejna odsłona tematu Kaszubi a Gdańsk. Kaszubi w Gdańsku.
Autorzy w sensie jak najbardziej dosłownym postanowili zaproponować potencjalnemu
turyście czy też innemu miłośnikowi kultury Gdańska wędrówkę po mieście kaszubskimi
śladami.
Książka składa się z dwóch części:
- „Światy możliwe Jana Drzeżdżona” pod redakcją Daniela Kalinowskiego
- „Pamięci Jana Drzeżdżona” pod redakcją Janiny Borchmann i Bartłomieja Wiszowatego
Publikacja poświęcona Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oraz członkom tej organizacji. Zrzeszenie jest przez autorkę przedstawione jako organizacja pozarządowa o charakterze etnicznym i regionalnym.
W publikacji został opisany historyczny FISHMARKT będący nawiązaniem do wielowiekowej tradycji Targu Rybnego w Gdańsku, sięgającej 1343 roku.
„Połów nadziei” to książka, w której autor pokazuje swoje wnętrze, swoje poglądy, swój tok myślenia. Opowieść składa się z trzech, pozornie zupełnie oddzielnych wątków, przeplatanych ze sobą regularnie, niczym w postmodernistycznej powieści.
Zbiór prac olsztyńskiego historyka, zawierający 19 tekstów z różnych lat.
Reedycja książki Brunona Zwarry
Czterotomowa powieść „Gdańszczanie” Brunona Zwarry to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze polskiej, podejmująca temat Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Jej akcja nie ogranicza się jednak do lat międzywojennych, lecz pokazuje tragiczny los tej społeczności także w okresie II wojny światowej i czasach PRL. Na podstawie własnych doświadczeń, jak również przeżyć krewnych i znajomych, autor stworzył przejmującą opowieść, w której miłość splata się z nienawiścią, rozpacz przechodzi w nadzieję, niezmienna zaś pozostaje walka o zachowanie ludzkiej godności.
Książka Władysława Łęgi zawiera bezcenny dla współczesnych badaczy i regionalistów materiał, który ocalił od zapomnienia obraz dawnego Powiśla, z jego charakterystyczną oraz unikatową kulturą materialną i niematerialną. Prezentuje nieistniejący już świat dawnych mieszkańców tego regionu, ich życie codzienne oraz świąteczne zwyczaje, pokazuje ich domostwa, warsztaty pracy oraz to, jak się zachowywali, wypełniając codzienne obowiązki, i jak spędzali czas wolny.
Drugie wydanie pierwszego tomu serii (poprawione i uzupełnione, m.in. o indeks geograficzny) przedstawiającej historię Kaszubów na tle historii całego Pomorza. Nowoczesne ujęcie tematu pióra nestora polskiej historiografii dostarczyło czytelnikom interesujące i wciągające opracowanie dziejów kaszubskiego średniowiecza.