• Obecnie brak na stanie
Dodatek do gry Timeline: Polska - Kaszuby
  • GRA Timeline: Polska - Kaszuby
  • GRA Timeline: Polska - Kaszuby
  • Dodatek do gry Timeline: Polska - Kaszuby

Dodatek do gry Timeline: Polska - Kaszuby

4,07 zł
Cena nie uległa zmianie

Czy odgadniesz chronologiczną kolejność ważnych i ciekawych wydarzeń z historii Polski i Kaszub?

Specjalne wydanie kaszubskich kart bestsellerowej gry Timeline Polska!

Ilość
Obecnie brak na stanie

Timeline: Polska – Kaszuby” to 10-kartowy zestaw dodatkowy do głównej karcianki „Timeline:Polska”, należącej do bestsellerowej serii gier. „Timeline” to gra, która na całym świecie doczekała się już wielu różnych edycji („Historia”, „Wynalazki”, „Ameryka”, „Nauka i odkrycia”, „Muzyka i Kino” czy „Zwierzęta” to tylko niektóre z propozycji).

Timeline: Polska – Kaszuby”, który powstał z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, prezentuje natomiast ważne dla kaszubskiej tożsamości oraz regionu pomorskiego wydarzenia. Każda z kart (tak samo jak ma to miejsce w podstawce) jest dwustronna, jednak w odróżnieniu od pierwowzoru jedna z stron ma zapisaną nazwę wydarzenia w języku kaszubskim. 

Zasady gry:

Jest to prosta gra, której zasady można wyjaśnić w dwie minuty. Każdy z uczestników zabawy otrzymuje pewną ilość kart (od 4 do 6). Pozostałe karty tworzą talię, którą kładzie się w zasięgu wszystkich uczestników zabawy. Następnie na środek stołu wykłada się kartę z odsłoniętą datą. Jest to nasz punkt odniesienia, względem którego będziemy rozkładali karty na osi czasu. Po kolei każdy z graczy musi określić, które z jego kart umiejscowić przed, a które po rzeczy zilustrowanej na karcie stanowiącej punkt odniesienia. Te zdarzenia, które rozegrały się wcześniej kładziemy na lewo, a te późniejsze na prawo – właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, aby wszyscy otrzymali swoje karty stroną nie zawierającą daty. Z każdą kolejną kartą wyłożoną na środek stołu gra staje się coraz trudniejsza. Kiedy bowiem obok karty „Chrzest Polski” (966) i „Zjazd gnieźnieński” (1000) pojawi się karta „Pierwsze zdanie napisane w języku Polskim” będziemy musieli zdecydować, czy umieścić ja na lewo, na prawo, czy po środku obydwu kart. Kiedy gracz ułoży kartę w złym miejscu jest zmuszony odrzucić ją i wziąć ze stosu pozostałych kart nową. Gra przeznaczona jest do użytku w gronie od dwóch do ośmiu osób. Poszczególne tury rozgrywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a całą zabawę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Zasady gry na YouTube: https://bit.ly/2WEL7bx

Timeline to idealny sposób na naukę przez zabawę. Gracze nawet nie zorientują się, jak wiele zostanie im w głowach już po pierwszej, krótkiej rozgrywce. Gra jest idealnym narzędziem do wykorzystania przy nauce historii, ale też świetnym sposobem na integrację grupy.

 

Zawartość:

  • 10 kart kaszubskich

Indeks : 370

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Zestaw GADŻETÓW
  • Obecnie brak na stanie
Zestaw GADŻETÓW

Kupując w zestawie oszczędzasz! Zestaw składa się z szalika, okularów przeciwsłonecznych, opaski-bransoletki, piłki jo-jo i dwóch naklejek. Wszystkie gadżety w barwach kaszubskich.

Cena 28,46 zł
Flaga samochodowa
  • Obecnie brak na stanie
Flaga samochodowa

Flaga samochodowa z gryfem kaszubskim na żółtym tle. Montowana na bocznych szybach odsuwanych. Wyjątkowo mocny maszt.

Rozmiar flagi 45x30cm, wysokość masztu 45cm.

Cena 12,20 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio