• Wyprzedaż!
  • Obecnie brak na stanie
  • Geografia życia literackiego na Pomorzu Nadwiślańskim 1772-1920. Polski i kaszubski krąg kulturowy

Geografia życia literackiego na Pomorzu Nadwiślańskim 1772-1920. Polski i kaszubski krąg kulturowy

33,33 zł
Cena nie uległa zmianie

Książka jest monografią, zawierającą obraz kultury literackiej Pomorza od drugiej połowy XVIII w. po moment włączenia tego regionu ponownie w granice państwa polskiego.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Książka jest monografią, zawierającą obraz kultury literackiej Pomorza od drugiej połowy XVIII w. po moment włączenia tego regionu ponownie w granice państwa polskiego.
Składa się z dwóch części: Instytucje, stowarzyszenia i organizacje związane z życiem literackim i umysłowym Pomorza (drukarnie, księgarnie, biblioteki i czytelnie, życie teatralne);Miejsca urodzenia i działalności ludzi pióra i kultury umysłowej na Pomorzu w kontekście ich biografii (główną częścią jest tu przewodnik po miejscach urodzenia i działalności ludzi pióra i kultury umysłowej). Całość wywodów autorki uzupełniają liczne mapy oraz bibliografia.

Indeks : 105 83-89079-19-4

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
624
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk-Słupsk 2003

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Gramatyka języka kaszubskiego. Morfologia, tj....

Edward Breza (1932-2017), kaszubski lingwista, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i innych polskich szkół wyższych, jeden z najbardziej znaczących kaszubistów.

Był aktywnym uczestnikiem procesu rozwojowego kaszubskiej językowej emancypacji i prac nad normalizacją języka kaszubskiego. 

Cena 28,57 zł
Raptularz kaszubski

Kaszubski raptularz to tomik recenzji, esejów i artykułów złożony w całość dzięki porządkowi gatunkowemu omawianych utworów i zjawisk.

Cena 27,62 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio