• Wyprzedaż!
  • Obecnie brak na stanie
  • Geografia życia literackiego na Pomorzu Nadwiślańskim 1772-1920. Polski i kaszubski krąg kulturowy

Geografia życia literackiego na Pomorzu Nadwiślańskim 1772-1920. Polski i kaszubski krąg kulturowy

35,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Książka jest monografią, zawierającą obraz kultury literackiej Pomorza od drugiej połowy XVIII w. po moment włączenia tego regionu ponownie w granice państwa polskiego.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Książka jest monografią, zawierającą obraz kultury literackiej Pomorza od drugiej połowy XVIII w. po moment włączenia tego regionu ponownie w granice państwa polskiego.
Składa się z dwóch części: Instytucje, stowarzyszenia i organizacje związane z życiem literackim i umysłowym Pomorza (drukarnie, księgarnie, biblioteki i czytelnie, życie teatralne);Miejsca urodzenia i działalności ludzi pióra i kultury umysłowej na Pomorzu w kontekście ich biografii (główną częścią jest tu przewodnik po miejscach urodzenia i działalności ludzi pióra i kultury umysłowej). Całość wywodów autorki uzupełniają liczne mapy oraz bibliografia.

Indeks : 105 83-89079-19-4

Opis:

Format:
17x24cm
Język:
polski
Liczba stron:
624
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Instytut Kaszubski
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk-Słupsk 2003

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Pasaże kaszubskie

"Pasaże kaszubskie" składają się z recenzji, omówień i charakterystyk dotyczących współczesnej literatury kaszubskojęzycznej  polskojęzycznej okresu 2014-2019, sformułowanych w ciągu ostatnich trzech lat z perspektywy literaturoznawstwa oraz z charakterystyk życia środowiska teatralnego, plastycznego i akademickiego.

Cena 30,00 zł

Dylematy edukacyjne. Z Kaszubami i Pomorzem na...

Nowa publikacja dotycząca edukacji kaszubskiej, której wydawcą jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Instytut Kaszubski. Książka nosi tytuł "Dylematy Edukacyjne. Z Kaszubami i Pomorzem na pierwszym planie" a jej autorem jest Prezes IK - prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

Cena 20,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio