• Obecnie brak na stanie
  • Słowińsczé tekstë Friedricha Lorentza pòdóné w dzysczasny kaszëbiznie i pò pòlskù

Słowińsczé tekstë Friedricha Lorentza pòdóné w dzysczasny kaszëbiznie i pò pòlskù (Słowińskie teksty Friedricha Lorentza)

45,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie
Ilość
Obecnie brak na stanie

Słowińsczé tekstë zapisane przez badacza kaszubszczyzny Friedricha Lorentza (1870-1937) są ciekawym świadectwem kultury literackiej ludu kaszubskiego, żyjącego na Pomorzu Środkowym w okolicy Łeby i Lęborka, określanych Słowińcami. Dzięki pracy Lorentza wiele wiadomości o tej grupie utrwalonych w podaniach, pieśniach i przysłowiach - została ocalona i dzięki pracy kolejnych pokoleń badaczy kaszubszczyzny i będzie znana szerszemu gronu czytelników. 

Indeks : 599 9788363940140

Opis:

Format:
13x20cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
309
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Baninie
Miejsce i rok wydania:
Banino 2021

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Pasaże kaszubskie

"Pasaże kaszubskie" składają się z recenzji, omówień i charakterystyk dotyczących współczesnej literatury kaszubskojęzycznej  polskojęzycznej okresu 2014-2019, sformułowanych w ciągu ostatnich trzech lat z perspektywy literaturoznawstwa oraz z charakterystyk życia środowiska teatralnego, plastycznego i akademickiego.

Cena 30,00 zł
Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom II  L-O
  • Obecnie brak na stanie

Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom II L-O

Z tego Słownika korzystać mogą wszyscy, którzy chcą wzbogacić zasób swego słownictwa kaszubskiego tak w mowie, jak i przy tworzeniu tekstów pisanych.

UWAGA słownik powystawowy, może być porysowany, rogi zagniecone itp

Cena 20,00 zł

Vademecum Kaszubskie - Literatura Kaszubska....

Literatura Kaszubska jest silnym wyróżnikiem tożsamości Kaszubów. Możliwość pisania w języku kaszubskim, wyrażania emocji, ale i mitów społecznych, to wielka sprawa, o którą literaci z Kaszub stale dbali. Działo się tak, ponieważ opisy przeszłości, konstatacje o teraźniejszości oraz wizje przyszłości zawsze są ważnym czynnikiem wyrażania własnej podmiotowości.

Cena 39,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio