- Obecnie brak na stanie
Słowińsczé tekstë Friedricha Lorentza pòdóné w dzysczasny kaszëbiznie i pò pòlskù (Słowińskie teksty Friedricha Lorentza)
Słowińsczé tekstë zapisane przez badacza kaszubszczyzny Friedricha Lorentza (1870-1937) są ciekawym świadectwem kultury literackiej ludu kaszubskiego, żyjącego na Pomorzu Środkowym w okolicy Łeby i Lęborka, określanych Słowińcami. Dzięki pracy Lorentza wiele wiadomości o tej grupie utrwalonych w podaniach, pieśniach i przysłowiach - została ocalona i dzięki pracy kolejnych pokoleń badaczy kaszubszczyzny i będzie znana szerszemu gronu czytelników.
Indeks : 599 9788363940140
Opis:
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Baninie
- Format:
- 13x20cm
- Język:
- kaszubski, polski
- Liczba stron:
- 309
- Miejsce i rok wydania:
- Banino 2021
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Zobacz także
-
To je słowò Bòże (To jest słowo Boże)Cena 47,62 zł
-
Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom I A-KCena 47,62 zł
-
Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom II L-OCena 19,05 zł
-
Wielki Słownik POLSKO-KASZUBSKI Tom III PCena 42,86 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Pierwszy po zakończeniu II wojny światowej, przygotowany w języku polskim, zbiór starych ludowych podań Kaszubów znad jezior Łebsko i Gardno, powszechnie znanych jako Słowińcy.
Egzemplarze z uszkodzeniami. Materiały pokonferencyjne z III Konferencji Słowińców w Łebie w 1994 roku.
Ùcz sã jãzëka z kaszëbsczima nótama (Ucz się języka z kaszubskimi nutami)to najnowsza publikacja edukacyjna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorzy - Aleksandra i Dariusz Majkowscy - zapraszają czytelników tych małych i tych dużych do wspólnej zabawy i nauki, do wspólnego wędrowania po Kaszubach.
Swoje teksty Mateusz Bullmann publikował wcześniej w „Pomeranii” i jej dodatku „Stegna”, a jego cykle opowiadań zawsze miały swoich wiernych czytelników, którzy w jego prozie cenią autentyzm. Czytając jego opowiadania wracamy wspomnieniami do czasów dzieciństwa, gdzie siedząc z dziadkami z zapartym tchem słuchaliśmy ich historii. W takich opowieściach nie stosowano zbyt wielu środków artystycznego wyrazu, ale nie braknie tam wartkiej akcji, bohaterów z krwi i kości, przystępny język. Autor zachęca, zaprasza nas do swojego świata.
Produkty w tej samej kategorii:
Nowa publikacja dotycząca edukacji kaszubskiej, której wydawcą jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Instytut Kaszubski. Książka nosi tytuł "Dylematy Edukacyjne. Z Kaszubami i Pomorzem na pierwszym planie" a jej autorem jest Prezes IK - prof. Cezary Obracht-Prondzyński.
Książka pomocnicza do nauki języka kaszubskiego. Idealna dla dzieci, książka dzięki której najmłodsi będą uczyć się języka kaszubskiego z przyjemnością. Zawiera wiele kolorowych ilustracji.
Polsko-kaszubski słownik nazw miejscowych i fizjograficznych
Edward Breza (1932-2017), kaszubski lingwista, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i innych polskich szkół wyższych, jeden z najbardziej znaczących kaszubistów.
Był aktywnym uczestnikiem procesu rozwojowego kaszubskiej językowej emancypacji i prac nad normalizacją języka kaszubskiego.