• Obecnie brak na stanie
  • Słowińsczé tekstë Friedricha Lorentza pòdóné w dzysczasny kaszëbiznie i pò pòlskù

Słowińsczé tekstë Friedricha Lorentza pòdóné w dzysczasny kaszëbiznie i pò pòlskù (Słowińskie teksty Friedricha Lorentza)

42,86 zł
Cena nie uległa zmianie
Ilość
Obecnie brak na stanie

Słowińsczé tekstë zapisane przez badacza kaszubszczyzny Friedricha Lorentza (1870-1937) są ciekawym świadectwem kultury literackiej ludu kaszubskiego, żyjącego na Pomorzu Środkowym w okolicy Łeby i Lęborka, określanych Słowińcami. Dzięki pracy Lorentza wiele wiadomości o tej grupie utrwalonych w podaniach, pieśniach i przysłowiach - została ocalona i dzięki pracy kolejnych pokoleń badaczy kaszubszczyzny i będzie znana szerszemu gronu czytelników. 

Indeks : 599 9788363940140

Opis:

Wydawca:
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Baninie
Format:
13x20cm
Język:
kaszubski, polski
Liczba stron:
309
Oprawa:
miękka
Miejsce i rok wydania:
Banino 2021

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Sylwa kaszubskie

Sylwa kaszubskie to formy różnorodne, otwarte, nieco zaczepne... Napisane zostały głównie po to, aby zanotować wydarzenia kultury i wstępnie je ocenić. Sylwa mają również inspirować na przyszłość. Ta książka to zapis jednego z etapów drogi, która ciągle się rozwija...

Cena 28,57 zł
Słowniczek polsko-kaszubski

Niewielki słowniczek polsko-kaszubski, opracowany zgodnie ze współcześnie obowiązującymi zasadami pisowni kaszubskiej, zawierający około 700 słów oraz podstawowe zwroty w jęz. kaszubskim. 

Cena 9,52 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio