• Obecnie brak na stanie
  • Kolorowanka „KASZUBSKIE OGRODY”
  • Kolorowanka „KASZUBSKIE OGRODY”

Kolorowanka „KASZUBSKIE OGRODY”

38,00 zł
Brutto

Kaszubskie ogrody - kolorowanka. Spacer po ogrodach haftu klasztornego, haftu wielobarwnego w asyście nowoczesnych wzorów kaszubskich. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

Kolorowanka „KASZUBSKIE OGRODY” ma na celu przybliżyć historię powstania kaszubskiej sztuki w sposób łatwy i przyjemny. To zaproszenie do trójetapowego spaceru po kaszubskich ogrodach, w czasie którego w ciekawy sposób nauczymy się historii kaszubskiego haftu i rękodzieła.
Poznamy haft klasztorny (który po raz pierwszy został opracowany z paramentów kościelnych haftu norbertanek, m.in. unikalne wzory ornatów skradzionych w 1989 r. ze skarbca kościoła poklasztornego w Żukowie); poznamy haft czepcowy ― Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach; haft wielobarwny, zrekonstruowany na początku XX w. za sprawą Teodory Gulgowskiej oraz szkoły haftu, jakie powstały na przestrzeni lat.
Spacer po kaszubskich ogrodach odbędzie się w asyście kaszubskich nowoczesnych wzorów, inspirowanych haftem kaszubskim.
Kolorowanka zawiera krótki opis historii przedmiotu malowanej kompozycji, sugerowaną kolorystykę oraz rozpoczęty wzór, który można dorysować samodzielnie, tworząc własną kompozycję.


Indeks : 161 978-83-917522-1-0

Opis:

Format:
21 x 29,5
Język:
polski
Liczba stron:
84
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Wydawnictwo Berda
Miejsce i rok wydania:
2016

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Produkty w tej samej kategorii:

Bajki Kaszubskie / Bôjczi kaszëbsczé

Zbiór 16 wierszowanych bajek w kaszubskiej i polskiej wersji językowej to doskonała pamiątka z Kaszub oraz zaproszenie dla wszystkich do zabawy i nauki języka kaszubskiego. Bajki, jak wymaga tego gatunek, niosą też ponadczasowe przesłanie, iż dobro zawsze zwycięża.

Cena 10,00 zł

Promocjehttps://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio