- -25,00 zł

zebrał i opracował J. Borzyszkowski
Kolejny tom z serii poświęcony jest jednemu z najwybitniejszych działaczy kaszubskich z grupy zrzeszinców. Praca składa się z sześciu części: O Feliksie Marszałku - Marszałkowskim w społeczności zrzeszonej; W kręgu mistrzów i przyjaciół z młodości - pod znakiem "Zrzesz Kaszëbskô"; Dziedzic i opiekun spuścizny Jana Karnowskiego; Feliks Marszôłk - opiekun spuścizny i rodziny Aleksandra Majkowskiego; Feliks Marszałkowski - Listy do Przyjaciół:
"Domowina" - "Moje Doma" i wiersze... oraz Feliksowe silva rerum.
W pracy poza licznymi dokumentami źródłowymi oraz tekstami samego bohatera są także liczne wspomnienia m.in. Jan Zbrzycy, Barbary Pisarek, Wandy Kiedrowskiej, Eugeniusza Gołąbka, Jolanty i Tadeusza Węsierskich oraz Pawła Szefki.
100 lat Władysławy Gołąbek z Pryczkowskich
Literatura Kaszubska jest silnym wyróżnikiem tożsamości Kaszubów. Możliwość pisania w języku kaszubskim, wyrażania emocji, ale i mitów społecznych, to wielka sprawa, o którą literaci z Kaszub stale dbali. Działo się tak, ponieważ opisy przeszłości, konstatacje o teraźniejszości oraz wizje przyszłości zawsze są ważnym czynnikiem wyrażania własnej podmiotowości.
"Poezja zrzeszyńców" - 8 tom Biblioteki pisarzy kaszubskich, prezentujący dorobek poetycki zrzeszyńców - Jana Trepczyka, Aleksandra Labudy, Jana Rompskiego, Stefana Bieszka, Franciszka Gruczy, Feliksa Marszałkowskiego.
Bogato ilustrowane zdjęciami i dokumentami „(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego” to lektura nietypowa. Osobiste refleksje piszącej przeplatane są zachowaną korespondencją, wspomnieniami i fragmentami powieści Lecha Bądkowskiego, wspomnieniami mamy i babci autorki, a także licznymi donosami sporządzonymi w okresie PRL na potrzeby Służby Bezpieczeństwa.
Publikacja opracowana przez Zygmunta Szultke jest analizą rękopisów Floriana Ceynowy.
Kolejna z serii biografii najwybitniejszych działaczy i twórców kaszubskich (wcześniej J. Karnowski i A. Majkowski). Książka jest zmienioną i poprawioną wersją pracy doktorskiej.
Książka poświęcona jest ks. dr. Bernardowi Sychcie, autorowi sztuk teatralnych, słowników kaszubskich i kociewskich.
Zbór artykułów poświeconych księdzu biskupowi Konstantemu Dominikowi.