

Wznowienie książki w 2020 roku to efekt współpracy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Książkę wzbogacono o płytę - utwór Jana Patocka czyta Tomasz Fopke.
Figle gniéżdżewsczich gbùrów Jana Patocka to zbiór satyrycznych, kaszubskich opowiadań. Mówią o tym, jak gnieżdżewianie hodowali w stawie solone śledzie, topili węgorza, siali sól, chwytali chmury w wodzie, wciągali byka na wieżę, żeby zjadł trawę itp. Stały się jednak inspiracją do organizacji festynu we wsi Gnieżdżewo.
Od 2008 roku mieszkańcy Gnieżdżewa, na podstawie "Figli...", przygotowują przedstawienia w języku kaszubskim, które rozpoczynają coroczną imprezę "Topienie węgorza". Na tej podstawie powstał również film "Topienie węgorza" z udziałem mieszkańców Gnieżdżewa.
Utwór zamieszczono w znormalizowanej pisowni kaszubskiej, jej autorem jest Roman Drzeżdżon. Publikację wzbogacają ciekawe rysunki Joanny Grudnik.
Werónka nad mòrzã to kolorowa książeczka dla dzieci oraz ich rodziców lub dziadków, którzy potrafią wygospodarować chociaż kilka chwil na wspólne rodzinne czytanie. Przedstawia historię małej dziewczynki, która wyjeżdża na wakacje nad morze.
Książka opowiada o podróżach Moniki i Szczepana, którzy odwiedzają kaszubskich pisarzy, a każdy z nich opowiada historię swojego życia.
Zbór artykułów poświeconych księdzu biskupowi Konstantemu Dominikowi.
VII część serii Bycio herbu Kasztan poświęcona jest dalekiej podróży za ocean, do Winony. To miasto w stanie Minnesota, które znajduje się w środkowo-wschodnim obszarze Stanów Zjednoczonych i jest położone między malowniczymi, stromymi brzegami rzeki Missisipi.
Kolorowa książeczka dla dzieci z pięknymi, dużymi ilustracjami. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.
Opowiadania Karoliny Serkowskiej-Sieciechowskiej pokazują różnorodny świat dzieci. Bohaterowie nie wchodzą jeszcze w czas nastoletniej młodości, dojrzewania płciowego lub dramatycznych wyborów życiowych. Piękno opowiastek Scygnąc miesąc bierze się z umiejętności podpatrzenia i opisania unikalnego świata najmłodszych ludzi, tego splotu wrażliwości i naiwności, ufnego stosunku do rodziny, dosłownego traktowania słów czy pierwszych prób wypełniania ról społecznych. Jeszcze nie ma tutaj przemocy, nie ma podłości czy wykorzystywania czyjejś wrażliwości lub dobroci. Jak mówi jeden z bohaterów opowiadania o swoich rodzicach i rodzinie: gwësno mie kòchają. Ta pewność, że miłość istnieje, jest w tomiku opowiadań urzekająca, i warto się jej poddać. Choćby na chwilę, ale jednak…
Książeczka została wzbogacona o tłumaczenie w języku angielskim.
Bez płyty CD.