• Figle gniéżdżewsczich gbùrów + CD

Figle gniéżdżewsczich gbùrów + CD (Figle gnieżdżewskich gburów)

20,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie

Wznowienie książki w 2020 roku to efekt współpracy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Książkę wzbogacono o płytę - utwór Jana Patocka czyta Tomasz Fopke.

Ilość

Figle gniéżdżewsczich gbùrów Jana Patocka to zbiór satyrycznych, kaszubskich opowiadań. Mówią o tym, jak gnieżdżewianie hodowali w stawie solone śledzie, topili węgorza, siali sól, chwytali chmury w wodzie, wciągali byka na wieżę, żeby zjadł trawę itp. Stały się jednak inspiracją do organizacji festynu we wsi Gnieżdżewo.

Od 2008 roku mieszkańcy Gnieżdżewa, na podstawie "Figli...", przygotowują przedstawienia w języku kaszubskim, które rozpoczynają coroczną imprezę "Topienie węgorza". Na tej podstawie powstał również film "Topienie węgorza" z udziałem mieszkańców Gnieżdżewa.

Utwór zamieszczono w znormalizowanej pisowni kaszubskiej, jej autorem jest Roman Drzeżdżon. Publikację wzbogacają ciekawe rysunki Joanny Grudnik.

Indeks : 645 978-83-66052-58-1

Opis:

Dodatki:
płyta CD
Format:
14x21cm
Język:
kaszubski
Liczba stron:
37
Oprawa:
miękka
Wydawca:
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Miejsce i rok wydania:
Gdańsk 2020

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Bycio herbu Kasztan za oceanem

VII część serii Bycio herbu Kasztan poświęcona jest dalekiej podróży za ocean, do Winony. To miasto w stanie Minnesota, które znajduje się w środkowo-wschodnim obszarze Stanów Zjednoczonych i jest położone między malowniczymi, stromymi brzegami rzeki Missisipi. 

Cena 20,00 zł

Zajcowô górka - (Zajęcze wzgórze)

Tomek, główny bohater opowieści o Zajęczym Wzgórzu żyje w Polsce w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, czyli w okolicach roku 1985. Polską rządziła wówczas partia i rząd, o których dziś często się mówi, że były to władze „komunistyczne”.

Cena 30,00 zł
Bycio herbu Kasztan. W Studzienicach
  • Obecnie brak na stanie

Bycio herbu Kasztan. W Studzienicach

Drogie dzieci, zapraszam Was do lektury kolejnej części przygód Bycia herbu Kasztan. W poprzedniej części nasz mały bohater zwiedzał ziemię lipnicką - Gochy. Teraz udaje się „bôtem” do sąsiedniej gminy Studzienice.

Cena 20,00 zł

Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy

Tajemniczy telefon od wujka Hirka sprowadza Sonię i jej mamę do Gdańska. Na miejscu okazuje się, że wujek zaginął. Pozostały zrobione przez niego zdjęcia miasta, które naprowadzają Sonię i jej nowego kolegę Piotrka na trop. Podwodny świat wkrótce pochłonie i dzieci…

Cena 44,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio