

Książka Nie zaklinaj - sprawdzić się może. Legendy i opowieści Kociewia jest wynikiem rzetelnych i z pasją prowadzonych badań terenowych nauczyciela Józefa Ceynowy (1905-1991), rodem z Połczyna w powiecie puckim, dobrze znanego nie tylko na Kaszubach, ale i w innych częściach Pomorza.
W latach 30. i po II Wojnie Światowej zaczął on głębiej interesować się przestrzenią kulturową Kociewia, które przemierzył wzdłuż i wszerz, spisując zasłyszane od tamtejszych mieszkańców historie. Prezentowanych w niniejszej publikacji 25 legend, podań i opowieści, zanim przelanych zostało na papier, krążyło w tradycji oralnej regionu. Wyłaniają się z nich fascynujące dzieje tych ziem, w których zapisali się i Piastowie, i Jagiellonowie, i Krzyżacy, i Niemcy, i ... zwykli mieszkańcy. Zarówno one, jak i będąca ich niemym świadkiem nieskażona przyroda niewątpliwie kształtować mogą wrażliwość oraz rodzić uczucia przywiązania i miłości do rodzinnej przestrzeni. Przestrzeni naznaczonej wieloma ważnymi wydarzeniami historycznymi, o których należy zachować pamięć.
"Kociewskie Gadki Rozaliji", to zbiór felietonów napisanych w gwarze kociewskiej. Praca powstała w oparciu o teksty, które publikowane były wcześniej w lokalnych periodykach: m.in. w "Pomeranii" czy starogardzkiej "Gazecie Kociewskiej".
“Poezje zebrane”, zawierające czterysta sześćdziesiąt dwa wiersze słynnego twórcy.
"Poezje" zawierają teksty poetyckie zarówno te opublikowane wcześniej,jak i dotąd niewydane.
Najnowsza książka Anny Koprowskiej-Głowackiej zawiera około 90 legend związanych z państwem Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie założonym nad Bałtykiem w XIII wieku oraz jego gospodarzami - otaczanych nimbem tajemnicy rycerzy w białych płaszczach z czarnym krzyżem.
Drogie dzieci, zapraszam Was do lektury kolejnej części przygód Bycia herbu Kasztan. W poprzedniej części nasz mały bohater zwiedzał ziemię lipnicką - Gochy. Teraz udaje się „bôtem” do sąsiedniej gminy Studzienice.
Pierwsze tłumaczenie na język kaszubski światowego klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejącego się bestsellera. Oto po raz pierwszy w języku kaszubskim podążamy za Alicją w głąb króliczej nory.
0Zbiór 100 autorskich bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i w okresie wczesnoszkolnym (duże czytelne litery). Oryginalne opowiadania zostały napisane piękną kaszubszczyzną z okolic Wejherowa i Kielna. Tekstowi kaszubskiemu towarzyszy równolegle jego polskie tłumaczenie, co można wykorzystać przy nauce języka kaszubskiego.