- Obecnie brak na stanie
Werónka chce zwierzątkò (Werónka chce zwierzątko)
Werónka chce zwierzątkò to kolorowa książeczka dla dzieci oraz ich rodziców lub dziadków, którzy potrafią wygospodarować chociaż kilka chwil na wspólne rodzinne czytanie. Przedstawia historię małej dziewczynki, która nie może doczekać się pojawienia zwierzęcia w domu.
Książeczki z przygodami Werónki mają być pomocą w nauce kaszubszczyzny, bo zależy nam na tym, aby już najmłodsze dzieci poznawały ten piękny język. Nie uda to się jednak bez pomocy dorosłych, więc prosimy z całego serca: „Czëtôj dzecóm pò kaszëbskù!”. Werónka chce zwierzątkò jest siódmą książeczką opisującą przygody małej Werónki Zachęcamy do sięgnięcia po poprzednie części.
Indeks : 332 978-83-957348-2-3
Opis:
- Oprawa:
- miękka
- Wydawca:
- Majkowsczi
- Format:
- 20x20 cm
- Język:
- kaszubski
- Liczba stron:
- 32
- Miejsce i rok wydania:
- Nadole 2020
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
Zobacz także
-
Kaszuby warte poznaniaCena 4,76 zł
-
Werónka w przedszkòlu (Werónka w przedszkolu)Cena 9,52 zł
-
Kolorowanka - Poznaję Kaszuby (Pòznôwóm Kaszëbë)Cena 11,43 zł
-
Kolorowanka - Farwë Kaszëb. (Barwy Kaszub)...Cena 19,05 zł
-
Kolorowanka Farwiónczi Kaszëbskô Roda Zwierzãta...Cena 9,52 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Òrtograficzno-gramaticzny słowôrzk kaszëbsczégò jãzëka ze wskôzama pisënkù
Bestiariusz pomorski to bogato ilustrowana publikacja prezentująca nadprzyrodzonych bohaterach pomorskich wierzeń i legend. Pojawiające się tu opisy bóstw oraz innych magicznych istot wywodzą się zarówno z przekazów utrwalonych w tradycji ludowej, jak i przetworzonych w tekstach kultury XIX i XX wieku.
Płyta kompaktowa ze współczesnymi kolędami kaszubskimi w wykonaniu Weroniki Ceynowy – członkini ZKP, wokalistki, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Płyta zawiera 15 kolęd napisanych w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Realizatorem nagrań i aranży jest Tadeusz Korthals. Autorem większości tekstów jest Eugeniusz Pryczkowski, zaś muzyki do większości tekstów - Jerzy Stachurski.
W publikacji został opisany historyczny FISHMARKT będący nawiązaniem do wielowiekowej tradycji Targu Rybnego w Gdańsku, sięgającej 1343 roku.
Produkty w tej samej kategorii:
Powstała przed 1970 rokiem i niepublikowana dotąd Ławica ryb Wandy Brzeskiej to epicki obraz społeczności rybackiej Kaszub Północnych połowy XIX wieku. Fabuła powieści osnuta jest wokół tragicznego wydarzenia – głodu spowodowanego zamarznięciem morza i odejściem ławicy ryb na dalekie wody. W obliczu tego dramatu maszopi podejmują trudną walkę o życie mieszkańców wsi.
II wydanie tomiku 32 legend, ilustrowanych grafikami i zdjęciami z przełomu XIX i XX wieku. Legendy pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.
Płyta zawiera tłumaczenia wierszy Tuwima na język kaszubski oraz piosenki, w muzycznej interpretacji dzieci kaszubskojęzycznych.
Opracowana przez Aleksandrę i Dariusza Majkowskich historia małego Remusa i jego przygód.