- Obecnie brak na stanie

Do słuchania, oglądania i kolorowania
Publikacja związana z "Parkiem baśni i legend" w Koszałkowie, którego podstawą są teksty regionalne – kaszubskie i pomorskie – opracowane przez Janusza Mamelskiego i zilustrowane przez Małgorzatę Walkosz-Lewandowską. Wewnątrz publikacji fragmenty legend, piękne kolorowe ilustracje oraz elementy do pokolorowania.
W samym Parku w Koszałkowie znajdziemy interaktywne tablice legend oraz ich animowane obrazy w rozszerzonej rzeczywistości rozbudzające wyobraźnię. Odsłuchiwane treści legend pozwalają poznać kulturę regionu, rozwijać sprawności językowe. Do zwiedzania potrzebne są własne tablety lub smartfony, aby zdobyć ukryte informacje, które będą wykorzystywane do działań (zarówno tradycyjnych jak i opartych o technologię ICT). Pozwolą one na uczestnictwo w quizach i innych ciekawych formach zabawy rozwijających: pamięć, cierpliwość, bystrość i poczucie humoru.
Indeks : 522
Opis:
Specyficzne kody :
Stan: Nowy
"Farwë Kaszëb. Abecadlnik haftu kaszubskiego" - kolorowanka adresowana do najmłodszego pokolenia.
Książeczka do kolorowania "Poznaję Kaszuby" została przygotowana z myślą o najmłodszych. Łączy w sobie zabawę z edukacją regionalną. Pozwala małym odkrywcom poznawać znaczenie kaszubskich barw i symboli.
Flaga kaszubska swe kolory wzięła od kaszubskiego herbu – czarnego gryfa w koronie na złotym tle. Zgodnie z zasadami heraldyki przekłada się to na czarno-złotą (żółtą) flagę z dwoma jednakowymi, poziomymi pasami, gdzie barwa godła daje barwę górnej połowie, a barwa pola – połowie dolnej.
Tekst oryginalny sprawdzony z rękopisem Autora
Biblioteka Pisarzy Kaszubskich t. 5
Wstęp: Józef Borzyszkowski, Adela Kuik-Kalinowska, Jerzy Treder
Opracowanie i przypisy: Jerzy Treder
Książka Nie zaklinaj - sprawdzić się może. Legendy i opowieści Kociewia jest wynikiem rzetelnych i z pasją prowadzonych badań terenowych nauczyciela Józefa Ceynowy (1905-1991), rodem z Połczyna w powiecie puckim, dobrze znanego nie tylko na Kaszubach, ale i w innych częściach Pomorza.
Zbiór bajek Kropidłowska opowiada - Kropidłowskô òpòwiôdô. Kaszëbskò pòmòrsczé legendë w podwójnej wersji językowej: polskiej i kaszubskiej. Teodora Kropidłowska urodziła się 28 lutego 1879 w Łągu k. Chojnic, zmarla 21 sierpnia 1931 w Kartuzach – kaszubska pisarka, poetka i działaczka społeczna. W książce znalazło się piętnaście legend kaszubsko-pomorskich. Cztery pochodzą ze zbiorów rękopiśmiennych, pozostałe były publikowane na łamach "Wiarusa Pomorskiego" w latach 20. XX w. Autorem tłumaczenia na język kaszubski jest Dariusz Majkowski, a ilustracje wykonała Izabela Rzońca.
Młodzieżowa love story znad Bałtyku
W dzieciństwie Julia i Zygi byli najlepszymi przyjaciółmi. Jednak ich znajomość skończyła się w dramatycznych okolicznościach.
Właśnie rozpoczyna się rok szkolny i Zygi zaczyna liceum. Gdy po raz pierwszy wchodzi do nowej klasy, w jednej z ławek zauważa Julię. Serce chłopaka zaczyna bić szybciej…
Czy możliwe jest odbudowanie przyjaźni po latach? Czy Zygi i Julia są dla siebie kimś więcej niż tylko znajomymi ze szkoły? Jaką tajemnicę skrywa Zygi? I jaką rolę odegra przystojny surfer Adam?
II wydanie 35 najpiękniejszych legend ziemi kartuskiej, ilustrowanych grafikami. Pochodzą z niemieckojęzycznego zbioru Paul Behrenda. Ich wyboru, tłumaczenia i opracowania wraz z komentarzami dokonał autor.