

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją będącą pokłosiem wystawy Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Jest ona uzupełnieniem ekspozycji i alternatywą do zapoznania się z niektórymi treściami – legendami - prezentowanymi na wystawie bez wychodzenia z domu.
Bajki, tworzące wspólną więź i ciepłą atmosferę w domu, zawsze są wdzięcznym tematem do rozmowy z dzieckiem. Stąd mamy nadzieję, że będą Państwo chętnie sięgać do tego wydawnictwa, gdyż książka posiada wiele funkcji: można ją przeczytać, pokolorować, posłuchać. Jest wyjątkowa, gdyż działa na różne nasze zmysły i zachęca do zabawy. Łączy w sobie elementy wielu sztuk i niepostrzeżenie zadomawia się w naszych smartfonach.
Zamieszczone w niej tagi NFC i kody QR pozwalają przekierowywać na linki z treściami bajek, umożliwiając ich odtwarzanie poprzez urządzenia mobilne. Dodatkowym atutem są ilustracje, które za pomocą aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości, ożywają na naszym ekranie smartfona w formie ruchomych obrazów.
Autorką tekstu jest Barbara Kąkol zaś ilustracji i szaty graficznej Małgorzata Walkosz-Lewandowska.
Indeks : 051 978-83-945409-0-6
Opis:
Specyficzne kody :
Flaga kaszubska swe kolory wzięła od kaszubskiego herbu – czarnego gryfa w koronie na złotym tle. Zgodnie z zasadami heraldyki przekłada się to na czarno-złotą (żółtą) flagę z dwoma jednakowymi, poziomymi pasami, gdzie barwa godła daje barwę górnej połowie, a barwa pola – połowie dolnej.
Dzięki grze "Kaszubskie słówka" rozwiniesz znajomość języka kaszubskiego i mile spędzisz czas z rodziną lub przyjaciółmi! Rozgrywkę uatrakcyjnią karty z zabawnymi ilustracjami zwierząt i roślin. To świetna zabawa w domu i w szkole!
0"Haft kaszubski" to bogato ilustrowany przewodnik po głównych szkołach pomorskiego hafciarstwa, przybliżający ich charakterystyczne cechy oraz prezentujący barwny wybór prac wykonanych w danych stylach.
„Bycio Herbu Kasztan Na Gochach” to już trzecia dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Lipnica.
Sprawa gminy Ceynowy to przejmująca opowieść o kobiecie nazywanej "czarownicą z Chałup" oraz o mrocznych stronach ludzkiej natury. Pomimo upływu czasu książkę Wandy Brzeskiej czyta się jak żywy reportaż z tragicznych wydarzeń we wsi Ceynowa (obecne Chałupy, położone na Półwyspie Helskim).
Bajka „Żëcé jak nudle” ("Życie jak makaron") powstała w duchu death positive dla dzieci 5+.