Bajki kaszubskie. Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta
Zachęcamy do zapoznania się z publikacją będącą pokłosiem wystawy Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Jest ona uzupełnieniem ekspozycji i alternatywą do zapoznania się z niektórymi treściami – legendami - prezentowanymi na wystawie bez wychodzenia z domu.
Bajki, tworzące wspólną więź i ciepłą atmosferę w domu, zawsze są wdzięcznym tematem do rozmowy z dzieckiem. Stąd mamy nadzieję, że będą Państwo chętnie sięgać do tego wydawnictwa, gdyż książka posiada wiele funkcji: można ją przeczytać, pokolorować, posłuchać. Jest wyjątkowa, gdyż działa na różne nasze zmysły i zachęca do zabawy. Łączy w sobie elementy wielu sztuk i niepostrzeżenie zadomawia się w naszych smartfonach.
Zamieszczone w niej tagi NFC i kody QR pozwalają przekierowywać na linki z treściami bajek, umożliwiając ich odtwarzanie poprzez urządzenia mobilne. Dodatkowym atutem są ilustracje, które za pomocą aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości, ożywają na naszym ekranie smartfona w formie ruchomych obrazów.
Autorką tekstu jest Barbara Kąkol zaś ilustracji i szaty graficznej Małgorzata Walkosz-Lewandowska.
Indeks : 051 978-83-945409-0-6
Opis:
- Format:
- 21x30cm
- Język:
- kaszubski, polski
- Liczba stron:
- 71
- Oprawa:
- twarda
- Wydawca:
- Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach
- Miejsce i rok wydania:
- 2021
Specyficzne kody :
Zobacz także
-
Legendy kaszubskie / Kaszëbsczé legeńdëCena 27,62 zł
-
Legendy z Kociewia i Borów TucholskichCena 20,95 zł
-
Legendy PomorskieCena 27,62 zł
-
Kropidłowska opowiada. Legendy...Cena 37,14 zł
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Książka zawiera trzydzieści obszernych zapisów rozmów w dwóch wersjach językowych; kaszubskiej (oryginalnej) i polskiej (tłumaczenie). Całość ma 416 stron. Wydany w twardej oprawie, częściowo w kolorze. Recenzentem jest wybitny znawca tematyki wojennej profesor Andrzej Gąsiorowski. Wspomnienia ujmują wszystkie najtrudniejsze aspekty wojennych okrucieństw doznawanych przez Kaszubów, zarówno ze strony niemieckiej, jak i rosyjskiej. Ukazują w całej pełni metody działania reżimów, widoczne zwłaszcza dziś w agresji na Ukrainę. Pokazują dramatyczne losy naszych ojców i matek.
Książka Nie zaklinaj - sprawdzić się może. Legendy i opowieści Kociewia jest wynikiem rzetelnych i z pasją prowadzonych badań terenowych nauczyciela Józefa Ceynowy (1905-1991), rodem z Połczyna w powiecie puckim, dobrze znanego nie tylko na Kaszubach, ale i w innych częściach Pomorza.
Zbiór 80 wierszy dla dzieci pt. „Czë mùcha mô jãzëk” Tomasza Fopke stanowi bogate źródło do pracy edukacyjnej, jak też służyć może młodym recytatorom podczas konkursów „Rodnô Mòwa”, czy „Bë nie zabëc mòwë starków”.
Druga odsłona FISZEK na rynku pomocy edukacyjnych do nauki języka kaszubskiego! GRATIS - nagrania do pobrania z internetu.
Produkty w tej samej kategorii:
Płyta zawiera tłumaczenia wierszy Tuwima na język kaszubski oraz piosenki, w muzycznej interpretacji dzieci kaszubskojęzycznych.
Żuławy i Powiśle to krainy magiczne, pełne tajemnic, legend i opowieści, spowitych w sine pasma mgieł snujących się tuż nad ziemią, przekazywanych z pokolenia na pokolenie przez ludzi siedzących pod rozłożystymi wierzbami, w podcieniach starych domostw i cieniu skrzydeł wiatraków.
Wznowienie książki w 2020 roku to efekt współpracy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Książkę wzbogacono o płytę - utwór Jana Patocka czyta Tomasz Fopke.
Werónka chce zwierzątkò to kolorowa książeczka dla dzieci oraz ich rodziców lub dziadków, którzy potrafią wygospodarować chociaż kilka chwil na wspólne rodzinne czytanie. Przedstawia historię małej dziewczynki, która nie może doczekać się pojawienia zwierzęcia w domu.