• Audiobook Żëcé i przigódë Remùsa / Życie i przygody Remusa
  • Audiobook Żëcé i przigódë Remùsa / Życie i przygody Remusa

Audiobook Żëcé i przigódë Remùsa / Życie i przygody Remusa

40,00 zł
Brutto Cena nie uległa zmianie
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Oddajemy do Państwa rąk dwujęzyczne, kaszubsko-polskie wydanie arcydzieła literatury kaszubskiej Żëcé i przigódë Remùsa autorstwa Aleksandra Majkowskiego (1876‒1938), przetłumaczone przeszło pół wieku temu na język polski przez Lecha Bądkowskiego (1920‒1984). Jest to pierwsze tego typu wydanie w postaci audiobooka w historii tej książki. Ukazuje się ono w szczególnym – 2021 roku – w czasie kiedy swą działalność zainaugurowała Fundacja „Samorządność” im. Lecha Bądkowskiego, mająca w planie podtrzymywać i promować myśl tego wybitnego Pomorzanina. To także rok, w którym mija dziesiąta rocznica śmierci kaszubskiego Wydawcy – Wojciecha Kiedrowskiego (1937‒2011), który był wielkim orędownikiem tej niezwykłej powieści i wiele dobrego uczynił dla jej popularyzacji. Zachęcamy do wędrówki remusowym, kaszubskim szlakiem – tym razem przewodnikiem-lektorem będzie Tomasz Fopke. Czeka na Was nieznane i wciąż na nowo odczytywane. Udajcie się na poszukiwania. Andrzej Busler (ze wstępu)

CD 1

Żëcé i przigòdë Remùsa

Aleksander Majkowski

Czyta: Tomasz Fopke

 CD 2

Życie i przygody Remusa

Aleksander Majkòwsczi

Tłumaczenie na język polski: Lech Bądkowski

Partner wydania: Fundacja Samorządność im. Lecha Bądkowskiego 

Nagrania dokonano w North Studio Tadeusz Korthals

Projekt okładki: Małgorzata Bądkowska

Indeks : 615

Opis:

Język:
kaszubski, polski
Oprawa:
digipack
Wydawca:
Oficyna Czec
Miejsce i rok wydania:
2021

Specyficzne kody :

Stan: Nowy

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Czë mùcha mô jãzëk (Czemu mucha ma język)

Zbiór 80 wierszy dla dzieci pt. „Czë mùcha mô jãzëk” Tomasza Fopke stanowi bogate źródło do pracy edukacyjnej, jak też służyć może młodym recytatorom podczas konkursów „Rodnô Mòwa”, czy „Bë nie zabëc mòwë starków”.

Cena 30,00 zł

Wszëtczim nie dogòdzy… Gôdczi ksãdza Rómana...

Płyta  zawiera  17  najciekawszych  i najzabawniejszych  dowcipów  oraz opowiadań  księdza  Romana  Skwiercza, urodzonego  w  Pucku    gawędziarza, wielokrotnie  nagradzanego podczas Turniejów  Gawędziarzy  Ludowych Kaszub i Kociewia we Wielu.

Cena 36,00 zł

Bycio herbu Kasztan. U Wojsława / Kòl Wòjsława...

"Bycio Herbu Kasztan U Wojsława / Kòl Wòjsława” to już szósta dwujęzyczna publikacja z serii przygód nieco roztrzepanego cudaka - dzielnego rycerza o imieniu Bycio. Tym razem Kasztanek na chwilę opuszcza Bytów. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, udaje się w podróż do zaprzyjaźnionej gminy Czarna Dąbrówka.

Cena 20,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala (3).png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio