• Obecnie brak na stanie
Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni - kaszubska ksiazka księgarnia internetowa
  • Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni - kaszubska ksiazka księgarnia internetowa
  • Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni - kaszubska ksiazka księgarnia internetowa

Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni

150,00 zł
Brutto
Cena nie uległa zmianie

Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni, Bohdan Huras, Franciszek Necel, Mirosław Kuklik

Książka jest fascynującą, bogato udokumentowaną historią rybołówstwa morskiego obu tych leżących na Mierzei Helskiej miejscowości. Na 438 stronach formatu A4 jej autorzy, chyba obecnie najznakomitsi znawcy historii rybołówstwa morskiego znad Zatoki Gdańskiej, szczegółowo omawiają dzieje głównego zajęcia ich mieszkańców, począwszy od 1920 roku.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni, Bohdan Huras, Franciszek Necel, Mirosław Kuklik

Zasadniczą częścią książki jest liczący 310 stron "Album Floty" obejmujący informacje i historie około 2 tys. kutrów i Łodzi należących do rybaków z Boru i Jastarni. Równie ciekawy jest rozdział zatytułowany "Rybacy, szyprowie i właściciele kutrów i Łodzi" obejmujący informacje o około 1300 rybakach z tych miejscowości, które od lat 50 tworzą już jeden organizm samorządowy.

 

Indeks : 621 9788362022540

Opis:

Liczba stron:
438
Oprawa:
twarda
Wydawca:
Porta Mare
Format:
21x30cm
Język:
polski
Miejsce i rok wydania:
2022

Specyficzne kody :

Zobacz także

Produkty w tej samej kategorii:

Kaszubskie stegny / Kashubian pathways

Album dokumentuje działalność artystyczną Jana Miśka, która dotyczy Pomorza, a w szczególności Kaszubszczyzny. „Kaszubskie stegny” są swoistym artystycznym dokumentem, plastyczno-literacką prezentacją złożonych, często bardzo trudnych losów społeczności Kaszubów.

Cena 40,00 zł
Księga pamiątkowa 100-lecia zaślubin Polski z...

Księga pamiątkowa 100-lecia zaślubin Polski z morzem 1920–2020 to piękny historyczny album z bogatą ikonografią i wieloma interesującymi fotografiami archiwalnymi. Początkowo zabiera czytelników do międzywojennej Polski. Autorzy przedstawiają przejęcie Pomorza i marsz nad Bałtyk, a uczestnicy zaślubin dokonanych przez generała Józefa Hallera 10 lutego 1920 roku w Pucku opisują je z perspektywy świadków. Księga zawiera wspomnienia m.in. dowódcy Frontu Pomorskiego, przedstawicieli jego sztabu, członków delegacji rządowej, kaszubskich działaczy społecznych i politycznych, pisarzy, dziennikarzy, publicystów.

Cena 110,00 zł

Promocje

244x316reklama kaszubska ksiazka mala_2.png

https://kaszubskaksiazka.pl/szukaj?ticats=0&s=bycio