LËDZË I CZARË Materiały do nauczania języka kaszubskiego w klasach IV–VI

„Ludzie i czary” to kolejna część materiałów dydaktycznych do nauki języka kaszubskiego, która powstała w oparciu o bajki Jerzego Sampa ze zbioru „Zaklęta stegna”. 

Status: niedostępny Cena: 29,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan:Tego produktu brak w magazynie Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:334
  • Język: kaszubski
  • Wydawca: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
  • Format: 21x30cm
  • Liczba stron: 140
  • Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2019
  • Oprawa: Brak
Więcej informacji

Koncepcją dydaktyczną, która leży u podstaw zadań dla uczniów jest nauka poprzez działanie językowe. Zachowane zostało także podejście narracyjne, na którym opiera się koncepcja części pierwszej: „Zwierzęta na zaklętej stegnie”. Różnica wynika z wyboru bardziej złożonych językowo bajek oraz proponowanych zadań. 

Karty pracy oparte na tekstach bajek Jerzego Sampa mogą być stosowane podczas nauki w oparciu o podręcznik, w nawiązaniu do zagadnień wskazanych w podstawie programowej. Motywacyjny walor tych materiałów dla klas IV–VI może wynikać z dobrych doświadczeń w ich wykorzystaniu w nauczaniu wczesnoszkolnym czy z oczekiwania na kolejne ciekawe zadania, z którymi uczniowie łączą te materiały. Ponadto praca z dłuższymi tekstami narracyjnymi uświadamia uczniom ich kompetencje językowe. Tradycyjne „czytanki”, które służą prezentacji zagadnienia gramatycznego, przekazują zazwyczaj infantylne treści, co powoduje zniechęcenie i szybki spadek motywacji. Teksty bajek Jerzego Sampa odwołują się do wartości, dotyczą zagadnień, które mogą być przedmiotem refleksji i dyskusji oraz stanowią impuls do sensownych działań językowych.

Inne w tej samej kategorii
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: