Kronika Matarni i najbliższej okolicy od czasów najdawniejszych do 1945 r.

Niniejsza książka poświęcona jest współczesnej dzielnicy Gdańska – Matarni i jej najbliższej okolicy, którą tworzą dawne wsie: Firoga, Klukowo, Matarnia, Rębiechowo i Złota Karczma. Opracowanie Dariusza Dolatowskiego "Kronika Matarni i najbliższej okolicy..." powstało w wyniku żmudnych kwerend biblioteczno-archiwalnych.

Status: dostępny Cena: 35,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan: Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:527 978-83-65826-32-9
  • Język: polski
  • Oprawa: miękka
  • Wydawca: Instytut Kaszubski
  • Format: 16,5 x 23,5 cm
  • Liczba stron: 295
  • Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2019
Więcej informacji

Niniejsza książka poświęcona jest współczesnej dzielnicy Gdańska – Matarni i jej najbliższej okolicy, którą tworzą dawne wsie: Firoga, Klukowo, Matarnia, Rębiechowo i Złota Karczma. Należy wspomnieć, że opracowanie Dariusza Dolatowskiego Kronika Matarni i najbliższej okolicy od czasów najdawniejszych do 1945 roku powstało w wyniku żmudnych kwerend biblioteczno-archiwalnych. Wyjątkowe uznanie budzą liczne roczniki przejrzanej prasy i periodyków urzędowych, co wymagało ogromnej cierpliwości i systematyczności ze strony Autora. Z wydobytych z nich i przedstawionych zbiorczo informacji szczególnie zadowoleni będą genealodzy-amatorzy, dla których każda informacja o przodku (nawet o jego zagubionym dowodzie osobistym) będzie bezcenna.

Wydawnictwo w znaczący sposób pogłębia naszą wiedzę faktograficzną o Matarni i jej okolicy. Jako Wydawcy mamy również nadzieję, że znacząco wypełni lukę poznawczą dotyczącą dziejów najmłodszych dzielnic miasta Gdańska.

Fragment recenzji dr. Tomasza RembalskiegoInne w tej samej kategorii