Moi mistrzowie i przyjaciele

Zaprezentowane w niniejszym tomie teksty mają bardzo różnorodny charakter. Autor wspomina w książce osoby, które spotkał na różnych etapach swojego życia.

Status: dostępny Cena: 45,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan:
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny
Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:123 978-83-63368-56-2
  • Język: polski
  • Oprawa: twarda
  • Wydawca: Instytut Kaszubski
  • Format: 15x21cm
  • Liczba stron: 544
  • Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2015
Więcej informacji

" Tytuł tej książki - Moi mistrzowie i przyjaciele - jest dla mnie bardzo ważny, ale też trudny i zobowiązujący. Zbliżając się do emerytury, czyli zamykając pewien etap drogi życiowej, mam świadomość, jak wiele w swoim życiu zawdzięczam jednym i drugim, a jednocześnie jak wielu poznałem mistrzów i przyjaciół, z których nie wszystkich, jacy już odeszli z tego świata, w niniejszym tomie jestem w stanie godnie zaprezentować. 

(...)

Zaprezentowane w niniejszym tomie teksty mają bardzo różnorodny charakter - bardzo rzadko zbliżony do typowo naukowego opracowania. Dominują siłą rzeczy wspomnienia. Są one wyrazem mojej wdzięczności wobec znacznie liczniejszego grona przyjaciół - żywych i umarłych. Stąd liczę na wyrozumiałość jednych i drugich, z których ci pierwsi mogą być czytelnikami tej książki, podobnie jak nasze rodziny. Mam nadzieję, że wybaczony zostanie mi fakt, iż więcej piszę o radościach niż smutkach naszych przeróżnych form współpracy i przyjaźni. Można górnolotnie nieco rzec, iż wszyscy razem tworzymy jedną wielką rodzinę ludzi świata nauki, kultury i sztuki, Społeczności Zrzeszonej i akademickiej, wielkiego świata przymorza i kaszubsko-pomorskiej ziemi, gdzie kwitnie m.in. wiele różnych róż, a wszystkie mają także kolce...

Józef Borzyszkowski"

fragment WstępuInne w tej samej kategorii
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: