Michał Drzymała albo tragedia narodowa

Sama powieść Jana Dzeżdżona to przedstawiana z perspektywy samego Michała Drzymały literacka historia jego walki o możliwość mieszkania na zakupionej przez siebie ziemi. 

Status: dostępny Cena: 18,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan: Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:121 978-83-89079-67-1
  • Język: polski
  • Oprawa: miękka
  • Wydawca: Instytut Kaszubski
  • Format: 14x20cm
  • Liczba stron: 175
  • Miejsce i rok wydania: Miasteczko Krajeńskie - Gdańsk 2007
Więcej informacji

Mija w 2007 roku siedemdziesiąta rocznica śmierci Michała Drzymały. Ostatnie dziesięć lat życia spędził on w krajeńskim Grabownie, stąd zainteresowanie jego
osobą miejscowej społeczności. Zaowocowało ono, we współpracy z Instytutem Kaszubskim wydaniem powieści Jana Drzeżdżona "Michał Drzymała albo tragedia narodowa".

Pracę tą poprzedza wstęp profesor Jowity Kęcińskiej: "O Drzymale, Drzeżdżonie i Miasteczku, czyli jak historia kołem się toczy". Jest to obszerny esej poświęcony osobie głównego bohatera powieści. Krajeńska badaczka przybliża nam biografię Drzymały i losy jego rodziny oraz miejsca z nim związane.

Sama powieść Jana Dzeżdżona to przedstawiana z perspektywy samego Michała Drzymały literacka historia jego walki o możliwość mieszkania na zakupionej przez siebie ziemi. Napisana lekkim, wciągającym językiem, jest pięknym przykładem, na to, że historia pisze pasjonujące scenariusze. Zaś pióro kaszubskiego pisarza zmieniła ten historyczny scenariusz w wciągającą powieść o prostych ludziach którzy tworzyli historię. Walory tej pracy doceniły jury poznańskiego konkursu na powieść poświeconą Drzymale, gdzie Jan Drzeżdżon zajął pierwsze miejsce.

Inne w tej samej kategorii
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: