Chëcz Dërnosc

Płyta „Dërnosc” to energetyczna rockowa muzyka plus odważne i zaangażowane teksty autorstwa luzinianina Adama Hebla, śpiewane po kaszubsku przez charyzmatycznego wokalistę Piotra Kapczyńskiego. 

Status: dostępny Cena: 35,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan:
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny
Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:251
  • Język: kaszubski
  • Format: 14x12.5 cm
  • Miejsce i rok wydania: Wejherowo 2015
  • Oprawa: CD-Box
  • Wydawca: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Więcej informacji

Zespół zagra w składzie: Piotr Kapczyński – śpiew, Sławomir Kliszewski – perkusja, Arkadiusz Kraśniewski – bas,Adam Urbanowicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Mateja – skrzypce, Marcin Popek - gitary.

Zespół Chëcz powstał w 1999 roku i kilka miesięcy później nagrał płytę „Do Młodëch”, która z miejsca stała się sensacją nie tylko na Kaszubach. Po raz pierwszy młodzi artyści zmierzyli się z trudną poezją Jana Trepczyka adaptując ją do muzyki rockowej. Premiera płyty „Do Młodëch”, wydanej przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, była wydarzeniem na tyle unikalnym, że relację z jej premiery zamieścił ogólnopolski program informacyjny Teleexpress. Zespół szybko stał się bardzo popularny na folkowo/rockowej scenie i wystąpił we wszystkich polskich stacjach telewizyjnych, a także zaczął koncertować w całej Polsce oraz za granicą, m.in. w Szwecji, Niemczech i Holandii. Na temat zespołu powstał film dokumentalny zrealizowany przez jedną z holenderskich telewizji, a wywiady z zespołem ukazały się m.in. w niemieckiej prasie oraz programie stacji BBC. Najważniejszym jednak efektem popularności płyty „Do Młodëch” stała się mała kaszubska rewolucja muzyczna, na fali której powstało wiele nowych zespołów, które zaczęły w świeży i nowoczesny sposób podchodzić do tematyki języka kaszubskiego.

Inne w tej samej kategorii