Kolędy z Tatą. Po polsku i kaszubsku

Płyta CD z kaszubskimi i polskimi kolędami w wykonaniu Ani i Tomasza Fopke.

Status: dostępny Cena: 35,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan:
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny
Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:445
  • Oprawa: twarda
  • Język: kaszubski, polski
  • Format: 14x12,5 cm
  • Miejsce i rok wydania: Chwaszczyno 2012
  • Wydawca: Kaszubska Agencja Artystyczna
Więcej informacji

Płyta kolędowa pt. "Kolędy z Tatą", na której po polsku i kaszubsku śpiewają Ania i Tomasz Fopke. Znalazło się na niej 6 tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych polskich i tyle samo współczesnych, kaszubskich z tekstami m.in. Kazimierza Jastrzębskiego. Aranżacja utworów: Tadeusz Korthals.
Grafika płyty: Bartosz Trepiński.

Mówi Tomasz Fopke: Postawiliśmy na rodzinne śpiewanie. W naszym domu tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wspólnie śpiewamy kolędy. W tym roku postanowiliśmy utrwalić na płycie część z tego repertuaru. Smakowite, barwne aranżacje stworzył Tadeusz Korthals. Ta płytka skupia w sobie tradycję i współczesność, wyraźnie zaznacza kulturę kaszubską na tle ogólnopolskiej i... łączy pokolenia.
 
O wykonawcach:
Tomasz Fopke (ur. w 1973r.) - śpiewak, autor słów i muzyki do wielu współczesnych kaszubskich piosenek. Wraz z Ryszardem Borysionkiem (akordeon) tworzy Kaszubskie Duo Artystyczne "We Dwa Konie". Dyryguje chórem "Lutnia" z Luzina. Regionalista. Propaguje język i kulturę kaszubską m.in. poprzez prowadzenie portalu pt. "Pokochaj kaszubszczyznę"!

Ania (ur. w 2003r.) ma już za sobą pierwsze nagrania z Tatą. Rok wcześniej, w studio Radia Gdańsk nagrała bajkę Aleksandra Labudy w ramach "Kaszubskiego bajania"- akcji czytania bajek prowadzonej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. W Społecznej Szkole Podstawowej w Dobrzewinie, do której uczęszcza- uczy się m.in. języka kaszubskiego. W domu też mówi po kaszëbsku- z Tatą inaczej się nie da :) 

Inne w tej samej kategorii
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: