Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa

Przygotowane z okazji Międzynarodowego Zjazdu Gdańszczan polskie tłumaczenie wspomnień Franka Meislera Zaułkami pamięci. Gdańsk - Londyn - Jaffa. Książka ukazuje się w tłumaczeniu Agaty Teperek i Andrzeja Szewczyka, w opracowaniu Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk. Opublikowana jest w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.

Status: dostępny Cena: 30,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan: Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:426 987-83-63368-40-1
  • Język: polski
  • Oprawa: miękka
  • Wydawca: Instytut Kaszubski
  • Format: 13,5x21
  • Liczba stron: 344
  • Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2014
Więcej informacji

Książka zawiera autobiograficzną opowieść o okresie życia Franka Meislera od czasów gdańskiego dzieciństwa do przybycia do Izraela w 1956 roku. Znaczącą jej część zajmują nie tyle refleksje o utraconym świecie gdańskich Żydów, co raczej o codzienności Wolnego Miasta Gdańska i Kaszub -pogranicza, którego istotny element − do cezury 1939 roku − stanowili także Żydzi. Opowieść napisana jest wartkim i obrazowym językiem literackim, poprzeplatana anegdotą i wielowymiarową refleksją, dopełniona licznymi fotografiami z archiwum Autora. Książka ukazała się w serii Stegnami pomorskiego pogranicza we współpracy z Miastem Gdańsk.

Frank Meisler to urodzony w Wolnym Mieście Gdańsku (1925) rzeźbiarz i architekt. Uratowany z Holokaustu w ramach akcji kindertransportów. Żołnierz Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii. Absolwent studiów architektonicznych w Manchesterze. W roku 1956 wyemigrował do Izraela. Twórca pomników poświęconych kindertransportom w Londynie, Berlinie, Gdańsku (przed budynkiem dworca PKP Gdańsk Główny) i Hoek van Holland. Zaangażowany w rewitalizację Starej Jaffy w latach 60. Tu mieści się jego warsztat, a rzeźby znajdują się m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, na Ukrainie. Honorowy Ambasador Miasta Gdańska w Izraelu.

Inne w tej samej kategorii
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: