Z podaniem i legendą na kaszubskich szlakach

 

Tematyka legend łączy w sobie elementy historyczne i ludową fantazję. Przywoływane są w nich czasy książąt pomorskich, krzyżaków, a nawet chrystianizacji Pomorza – a jednocześnie świat kaszubskich opowieści, pełen zapadłych zamków i śpiących wojsk, zaludniają diabły, syreny i czarownice.

Status: dostępny Cena: 25,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan:
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny
Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:303 978-83-63538-24-8
  • Język: polski
  • Oprawa: twarda
  • Wydawca: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
  • Format: 17x24cm
  • Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2013
  • Liczba stron: 158
Więcej informacji

Był taki czas, że nazwisko TROJANOWSKA pojawiało się bardzo często w pomorskiej prasie, a wydawnictwa, nie tylko turystyczno-krajoznawcze, publikowały w dużych nakładach popularne przewodniki tej autorki. Lekturę niemalże obowiązkową dla wszystkich, którzy pragnęli bliżej poznać nadmorski region, jego dzieje, losy wielkich postaci z nim związanych, jego specyfikę oraz aktualne problemy stanowił "Bedeker kaszubski" napisany wspólnie z Różą Ostrowską. Izabella Trojanowska odeszła niespodziewanie w roku 1995. Musiało minąć dobrych kilkanaście lat, by w roku 2009 powtórnie zaistniała jako autorka. Stało się to za sprawą redaktora Edmunda Szczesiaka, który wydrukował w Pomeranii opowiadanie "zamkowa góra".

Nieopublikowany dotąd zbiór legend i baśni kaszubskich dzięki Wydawnictwu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego trafia obecnie do czytelników. Trojanowska gromadziła te legendy i baśnie przez wiele lat. Być może pragnąć je kiedyś wydać drukiem. Głównie z myślą o turystach napisała własny rodzaj przewodnika, który miał pomagać w pełniejszym poznawaniu uroków kaszubskiej ziemi.

Ze wstępu prof. J. Sampa

Recenzja portalu trojmiasto.pl - http://kultura.trojmiasto.pl/Porywaly-dzieci-z-podworek-Splonely-na-stosie-n75836.html

 

Inne w tej samej kategorii
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: