Melodie z Kociewia w opracowaniu na orkiestrę dętą

Biblioteka Orkiestrowa Kaszub, Kociewia i Powiśla. t. 3

Status: dostępny Cena: 38,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan: Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:520 978-83-89692-83-2
  • Oprawa: twarda
  • Format: 28,5 x 24 cm
  • Miejsce i rok wydania: 2018
  • Wydawca: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Więcej informacji

,,Melodie z Kociewia w opracowaniu na orkiestrę dętą’’. Jest to już trzeci tom z serii Biblioteka Orkiestrowa Kaszub, Kociewia i Powiśla, tym razem poświęcony muzyce kociewskiej – pod redakcją dr Witosławy Frankowskiej.

Zbiór zawiera zapisy nutowe utworów, dobranych z myślą o różnych uroczystościach obrzędowych i patriotycznych. W skład zbioru wchodzą: Melodie Kociewskie (m.in. A u naszej Hanki, Oj tup, tup po podłodze, Z ty harmoniki, Polka, Obertas- opracowanie Stefan Pappelbaum), suitę Ziemia Kociewska (m.in. Wierzyca, Straż nad dolną Wisłą- opracowanie Ireneusz Stromski), oraz Kociewskie dożynki (pieśni oparte na motywach ludowych - opracowanie Jarosław Rywalski).

Teka zawiera 3 partytury (29, 14, 8 stron) + 61 głosów (150 kart luzem)) ; 34 cm + dodatek drukowany: 15 stron

Dodatek drukowany zawiera : wstęp od redaktora, sylwetki twórców z Kociewia (Władysław Kirstein, Franciszka Powalska), sylwetki kapelmistrzów - autorów opracowań na orkiestrę (Stefan Pappelbaum, Ireneusz Stromski, Jarosław Rywalski), komentarz rewizyjny oraz skład orkiestry.
Całość w skoroszycie.
Wydawnictwo przygotowano na podstawie spuścizny Władsława Kirsteina przechowywanej w zbiorach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.Inne w tej samej kategorii