Kaszëbsczé nótë na akòrdión/ Kaszubskie nuty na akordeon

Kaszëbsczé nótë na akòrdión w opracowaniu Pawła A. Nowaka zbiera repertuar wykonywany podczas kolejnych prób bicia rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Aranżacje przeznaczone są dla amatorów i adeptów gry na akordeonie. 

Status: dostępny Cena: 20,00 zł

Należy dodać 1 jako minimalna ilość do zakupu tego produktu. Stan:
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny
Ostatnie egzemplarze!

  • Kod:291 978-83-62137-62-6
  • Oprawa: miękka
  • Wydawca: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
  • Format: 20x28
  • Liczba stron: 36
  • Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2018
Więcej informacji

Uproszczony zapis akompaniamentu basowo-akordowego, czytelne pokazanie struktury każdego utworu poprzez oznaczanie kolejnych cząstek literami, użycie języka kaszubskiego w tytułach i oznaczeniach tempa i charakteru – wszystko to wskazuje na dydaktyczny aspekt tego unikatowego wydawnictwa. Jednocześnie autor nie rezygnuje z elementów typowo artystycznych, takich jak kilkutaktowe wstępy do każdego utworu, proste pochody dwugłosowe, akordy w partii prawej ręki, ozdobniki, co czyni ten zbiór przydatnym także w szkolnictwie muzycznym.

Autor, Paweł A. Nowak jeszcze jako nastolatek, uczeń Liceum Muzycznego, przejawiał dar jednoczenia ludzi wokół swojej pasji – akordeonu. Organizował w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku cykle koncertów połączone z wystawami swojej stale powiększającej się kolekcji akordeonów. Już po skończeniu studiów instrumentalnych w Akademii Muzycznej w Gdańsku doprowadził do stworzenia pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Gromadzi od ponad 15 lat miłośników tego instrumentu w Sulęczynie podczas organizowanych tam kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Nic więc dziwnego, że powierzono mu kierownictwo muzyczne Dnia Jedności Kaszubów.

Inne w tej samej kategorii
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: